Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: wtorek, 30 kwietnia 2024 r.

Imieniny: Donata, Katarzyny, Mariana

Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej dziewcząt

Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej dziewcząt - powiększ zdjęcie

Dnia 6 lutego 2014r. na hali sportowej w Żorach rozegrano Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zgłosiły się 4 szkoły: ZSO, ZS nr 2, III LO i CKZiU. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu z dużą łatwością pokonała I LO 6:0. W tym meczu wychodziło wszystko: świetna obrona, dobre rozegranie, wysoka dyspozycja bramkarki i przede wszystkim skutecznośc w ataku.W drugim meczu dziewczyny podjęły walkę, niestety przeciwniczki były zdecydowanie lepsze. Nasza drużyna przegrała z ekipą III LO. Decydujący okazał się więc ostatni mecz z drużyną ZS nr 2. Wygrana dawała naszej drużynie II miejsce. Dziewczyny były już zmęczone, ale wiedziały czego chcą i że to jest niesamowita okazja. Mecz był od samego początku wyrównany, gol za gol. Przez chwilę nasz zespół grał w osłabieniu, gdyż po dość mocnej obronie dostaliśmy 2 minuty kary. Na szczęście rewelacyjny mecz grała nasza bramkarka – Aneta Buchalik, która obroniła w całym turnieju 4 rzuty karne, w tym 2 właśnie w decydującym meczu. W ostatnich minutach przegrywałyśmy 2:3, na szczęście dziewczęta się nie poddawały i zdążyły rzucić wyrównującą bramkę. W ostatnich sekundach zabrakło troszkę szczęścia by wygrać, ponieważ rzut w ostatnich sekundach odbił się od słupka. Mecz zakończył się remisem. Naszą grę dobrze prowadziła i rozkręcała nasza kapitan Anna Grochowska.Ostatecznie po przeliczeniu punktów i bramek nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy waleczności i wytrwałości do samego końca.